CENA TETOVÁNÍ / Martin Tattooer Zincik

  Je to jen o ceně? Nechci ukazovat a tvrdit, že čím dražší tím na 100% lepší. Spíš chci ukázat na to co vše tatér musí do ceny započítat. Říká Martin Žinčík https://www.facebook.com/MartinTattooerZincik který u nás bude hostovat  4. – 5. dubna 2016

                                 


    CENA TETOVÁNÍ

      Skoro každý mail, zpráva na facebooku nebo sms začíná větou „kolik bude stát…“.

                            hrudník text cena

Cena tetování je jedna z nejčastějších a prvních otázek klientů, ještě před domluvením motivu k tetování. Ale je to nejsložitější otázka ze všech.
Kupujete si věc na celý život, dá se taková věc vůbec ohodnotit? Většina z vás má chytré telefony, které stojí od 3000 klidně i do 25 000. A máte je na celý život? Je opravdu cena, to co by měl klient řešit nejvíce?
Líbí se mi i myšlenka, kterou jsem už několikrát slyšel a to je „tetování není pro každého“.

 

Klient si musí uvědomit několik základních věcí.

1) amatér nebo profesionál

2) doma nebo studio

3) komerční motiv stažený z internetu a nebo originál kreslený na míru

4) velikost tetování

5) složitost

6) cena za hodinu a nebo domluvená cena za celé tetování

1) AMATÉR NEBO PROFESIONÁL

Je potřeba si říct, že je to jako v jakémkoliv jiném řemesle, vždy záleží na jméně, značce a zkušenostech. A hlavně profesionální tatéří jsou živnostníci, takže se do ceny musí započítat i sociální a zdravotní, což amatér řešit nemusí.

2) DOMA NEBO STUDIO

Většina tatérů mají studia v pronajatých prostorech, takže musí platit nájem a náklady spojené s provozem (energie). Musí platit zbavení se biologického odpadu (jehly na jedno použití, utěrky od krve atd.). Kolikrát musí platit recepční a hlavně profesionální vybavení (stolky, lehátka  a vše spojené s marketingem). Některé z nejmodernějších strojků stojí  od 14 000 do 18 000. Domácí tatér  má kolikrát tetovací strojky za 500 z eBay a to samé barvy.

3) KOMERČNÍ MOTIV A NEBO ORIGINÁL

Je rozdíl pokud si najdete motiv na internetu a nebo vám tatér nakreslí originál, který kreslí i několik dnů. Proto si většina tatéru bere za nakreslení návrhu nevratnou zálohu tzv. „skicovné“ (čas strávený nad motivem, který už nikdo nevrátí).

komerční motiv ruže internet

4) VELIKOST TETOVÁNÍ

Většina tatérů má nastavenou minimální taxu , jak za čárku, tečku nebo jen jedno písmenko. Proto nějaké smlouvání o lepší cenu za malé tetování nemá smysl. I na malé tetování si tatér musí připravit celý pracovní prostor (jehly, barva, kalíšky, dezinfekce,přenašeč, rukavice, utěrky,tisk motivu, a další úkony spojené s tím spojené), který je na jedno použití.

Co se týká větších tetování (záda, celé hrudníky,ruce), je to vždy na tatérovi jakou cenu určí, opět záleží na originalitě a složitosti.

5) SLOŽITOST

Je jasné, že je rozdíl mezi  černým tribalem ( vektorový obrázek )  nebo realisticky vystínovaný portrét, který bude mít jiné cenové ohodnocení.

6) CENA ZA HODINU A NEBO DOMLUVENÁ CENA ZA CELÉ TETOVÁNÍ

Opět záleží na tatérovi zda má zavedené ceny ze hodinu a nebo za celkový motiv.

Proto tatér nemůže a ani nedokáže odpovědět na otázku A kolik by stál středně velký motiv na rameno. Musí znát základní body (styl, technika, složitost, velikost, originalita), které mu pomůžou objasnit vaše přání ohledně motivu. Nejlépe je poslat pár obrázku jaký styl tetování se vám líbí.

Takže shrnutí celého tématu o ceně tetování je asi takový. Do ceny se musejí započítat jak výdaje na samotné  tetování, tak zkušenosti tatéra, originalita motivu, sociální, zdravotní, nájem a energie studia, složitost, velikost, marketing a další.

Proto se vám může stát a pravděpodobně i stane, že každý tatér vám řekne jinou cenu stejného motivu.

do diskuse se můžete připojit k Martinovi : http://martintattooerzincik.blogspot.cz/2015/11/cena-tetovani.html

 

0 comments